Logo Angelini
Mamy ważniejsze rzeczy na głowie niż suchy kaszel

Suchy kaszel u dzieci

Suchy kaszel należy do częstych dziecięcych dolegliwości. Bywa, że trwa krótko i szybko przechodzi w kaszel mokry. Zdarza się też, że utrzymuje się nawet kilka tygodni. Suchy kaszel nazywamy nieproduktywnym. Oznacza to, że przebiega bez „produkcji” wydzieliny, której dziecko zwykle nie potrafi odkrztusić.

Suchy kaszel może występować w różnych porach dnia, szczególnie męczący jest dla dziecka w nocy, utrudnia dziecku zaśnięcie i powoduje wybudzenia.

W leczeniu suchego kaszlu ważne jest, by dziecko dużo piło. Pomaga zwalczyć infekcje oraz nawilżyć podrażnioną kaszlem śluzówkę gardła. W przebiegu infekcji kaszel suchy często przechodzi w kaszel mokry. Początkowo dziecko ma wodnisty katar i „nieproduktywnie ”kaszle, później katar gęstnieje i wraz z kaszlem pojawia się mokra wydzielina.

Kaszel suchy u dziecka leczymy inaczej niż kaszel mokry

Podajemy my środki hamujące napady kaszlu oraz dużo picia. Jeśli kaszel jest wynikiem poważniejszej infekcji (zapalenia płuc lub oskrzeli) może trwać nawet 4-6 tygodni po przebytej chorobie. Bywa, że kaszel jest objawem innych chorób. W tym celu powinniśmy wybrać się z dzieckiem do lekarza pediatry, który zleci badania wykluczające alergię, astmę lub zapalenie zatok.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
       Polityka Prywatności
Skrócona informacja o leku Skrócona informacja o leku
I/LEV/01-2017