Levopront możesz kupić online. Sprawdź polecane przez nas miejsca!
Kaszel u dzieci
Suchy kaszel należy do częstych dziecięcych dolegliwości. Bywa, że trwa krótko i szybko przechodzi w kaszel mokry. Zdarza się też, że utrzymuje się nawet kilka tygodni.
Suchy kaszel nazywamy nieproduktywnym. Oznacza to, że przebiega bez produkcji wydzieliny, której dziecko zwykle nie potrafi odkrztusić.
Suchy kaszel może występować w różnych porach dnia, szczególnie męczący jest dla dziecka w nocy, utrudnia dziecku zaśnięcie i powoduje wybudzenia.
W leczeniu suchego kaszlu ważne jest, by dziecko dużo piło. Pomaga to zwalczyć infekcje oraz nawilżyć podrażnioną kaszlem śluzówkę gardła. W przebiegu infekcji kaszel suchy często przechodzi w kaszel mokry. Początkowo dziecko ma wodnisty katar i nieproduktywnie kaszle, później katar gęstnieje i wraz z kaszlem pojawia się mokra wydzielina.
Kaszel suchy u dziecka leczymy inaczej niż kaszel mokry
Podajemy mu środki hamujące napady kaszlu oraz dużo picia. Jeśli kaszel jest wynikiem poważniejszej infekcji (zapalenia płuc lub oskrzeli) może trwać nawet 4-6 tygodni po przebytej chorobie. Bywa, że kaszel jest objawem innych chorób. W tym celu powinniśmy wybrać się z dzieckiem do lekarza pediatry, który zleci badania wykluczające alergię, astmę lub zapalenie zatok.
Blog
Poznaj nasze porady na temat walki z uporczywym kaszlem!
Suchy kaszel. Jakie są jego przyczyny i jak sobie z nim radzić?
Kaszel jest objawem, nie chorobą – wiele osób o tym zapomina. Niejednokrotnie kaszel jest utożsamiany z przeziębieniem lub grypą – w takiej sytuacji konieczne jest leczenie choroby podstawowej.
Palisz? A czy wiesz czym to grozi? O POChP słów kilka
Nie od dziś wiadomo, że palenie papierosów niesie za sobą szereg niepożądanych i szkodliwych dla zdrowia skutków. Palacze są szczególnie narażeni na choroby układu oddechowego, krążenia, pokarmowego czy nowotwory. A to dopiero wierzchołek góry lodowej.
Czy kaszel może mieć przyczynę w żołądku? Refluks żołądkowo-przełykowy
Masz zgagę? Odczuwasz pieczenie za mostkiem i bóle brzucha? Męczą Cię puste odbijania i nieznośne uczucie kwaśności w przełyku, a objawy nasilają się po posiłku oraz w pozycji leżącej? Bądź czujny i udaj się do lekarza – być może cierpisz na Chorobę Refluksową Przełyku.
Szczekający kaszel u dzieci – czy jest się czego obawiać?
Kaszel jest jednym z najczęściej występujących objawów choroby u dzieci. Często wskazuje na infekcję toczącą drogi oddechowe, połknięcie ciała obcego czy też alergie.